2 miliony dolarů za Girlfriend

24. srpna 2008 v 12:46 | Ž.i.r.i. |  články o Avril
Šek na dva miliony dolarů vystaví pop-punkové kanadské zpěvačce společnost Nettwerk Management, která s úspěchem umístila její video na "bezplatný" web.

Za dvanáct měsíců na YouTube přilákalo video Avril Lavigne Girlfriend okolo sto milionů návštěvníků. Díky ziskům z přidružené reklamy tak může nyní společnost Nettwerk Management zpěvačce vyplatit překvapivě vysokou částku: "Za prezentaci na YouTube na ni čeká šek na dva miliony dolarů," cituje šéfa Nettwerk Management Terryho McBridea britský deník Guardian.
Strategie Nettwerk Management spočívá v opuštění starých metod prodeje hudby. Společnost podporuje volné sdílení hudebních souborů, v roce 2006 například nabídla, že zaplatí soudní poplatky za mladíka, kterého žalovala americká asociace nahrávacího průmyslu kvůli stahování hudby.
Úspěšné video Avril Lavigne hodlá nyní společnost "darovat" čínskému publiku - umístí je na stránku v mandarínštině a v tomtéž jazyce budou samozřejmě i připojené reklamy. "Ještě jsme nedali mladým lidem ani šanci, aby nám ukázali, jak moc se trh změnil," říká Terry Mc Bride. "Možnosti zisku jsou v digitálním prostoru třistaprocentní proti tomu fyzickému."
Zdroj: http://princess-avril.blog.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SpiFlowell : tvoje sbéčko co tě moc láááfkuje a pravidelně tě navštěvuje <3 SpiFlowell : tvoje sbéčko co tě moc láááfkuje a pravidelně tě navštěvuje <3 | Web | 24. srpna 2008 v 18:16 | Reagovat

ahojky byla sem na slovensku a už sem o5 z5 víc o tom na mim blogu za 15 až 30 minut !

<3 díky že sem pořád mezi tvýma esbéé !

<3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama